İdari Yargı Hakimlik Ortak Dersler Tek Kitap

₺180,00
₺119,90 ₺180,00
₺60,10
Vergi dahil
: Stokta
: HAKUSO
: 9786058009158
: A KADRO YAYINLARI
: A Kadro Komisyon
: 2020/EYLÜL
: 840
: 19x27

Elbette herkesin kendi ideallerine göre başka zirveleri vardır. Ancak devlet kadrolarındaki kariyer yapmak isteyenler için şüphesiz mesleklerinin zirvesi "hâkimlik"tir.

En ufak konularda bir çok kişi karar vermekte zorlanırken, insanların ve kurumların en önemli sorunlarında son ve keskin kararı verebilmek çok özel bir yetki ve ayrıcalık. 

Bir çok mesleğin acemilik aşaması vardır, hâkimlerin yoktur. Bir çok meslekte deneme-yanılma yoluyla öğrenme vardır, hâkimlerde yoktur. Bir çok meslekte “özür dilerim yanlış olmuş” deme şansı vardır ama hâkimlerin yoktur. Karar verenlerin kendisine yardımcı olacak bir ekibi vardır çoğu zaman ve her alan için görevlendirilen uzman personeller vardır ama hâkim yalnızdır. Önündeki sorunun bütün yükü bağımsız omuzlarındadır. Hâkimlik mesleğinin bu özel zorlukları, diğer tüm devlet memurlarından daha ayrıcalıklı saygınlığının da sebebidir.  

Bu nedenle devlet kadrolarında kariyer yapmak isteyen bir Hukuk ve İktisadi ve İdari Bilimler mezunlarının da baştacı hâkimliktir.

A Kadro Yayınları olarak, uzun zamandır bu konuda kariyer yapmak isteyen arkadaşlarımıza yardımcı olacak, gereksiz ayrıntılardan arındırılmış, doktrinlerden uzak durulmuş, tablolarla desteklenmiş ve kanun merkezli bir kitap hazırlamak istiyorduk. Aynı zamanda dersleri de anlatan hocalar olarak yoğun bir ders programı içinde olduğumuzdan, ısmarlama kitap yazdırma özelliğimiz de olmadığından, yayınladığımız her bir kelimenin bile kendimizce üretildiğinden istediğimiz tarihte istediğimiz kitabı yetiştirmek mümkün olmadı. 

Bu kitabın içeriğindeki dersler hem Adli hem de İdari Hâkimlik sınavının ortak sınav konularıdır. Bizim yayınlarımıza güvenen arkadaşlarımızın başarılı olma ihtimallerini yükseltmek ve çalışma ivmelerini son düzlükte arttırabilmek için elimizden geldiğince işinizi kolaylaştırmaya çalıştık.

Umarım bu hazırladığımız kaynak, sizlerin başarısına katkı sağlar. Yolunuz açık olsun. 

A Kadro Yayınları

840 SAYFA SİYAH BEYAZ

HAKUSO

Veri sayfası

BASIM TARİHİ
2020/EYLÜL
SAYFA SAYISI
840
KİTAP EBATI
19x27

Özel Referanslar

Yukarı
Menü
Kapat
Sepetim
Kapat
Geri
Hesabım
Kapat