Soru - Yorum Hukuk Soru Bankası
Soru Yorum Hukuk Örnek Sayfalar

Soru-Yorum Hukuk Soru Bankası

₺140,00
₺99,90 ₺140,00
%28
Vergi dahil
: Stokta
: HUKSY
: HUKUK YAYINLARI
: 9786058184237
: 9786058184237
: A Kadro Yayınları
: Serhat Şendilmen
: 2019 - Kasım
: 872
: 19x27

SORU-YORUM HUKUK SORU BANKASI

A kadro Hukuk hocaları olarak yıllarca bu kitabı hayal ettik. Hayalimiz; çok enterasan kimsenin aklına gelmeyen sorular sorup yanıtı C deyip geçmek değildi. Hayalimiz; derste yaptığımız örneklemelerin, kantinde çay içerken sohbet sorularının, etütlerde konuya artık hakim olmuş öğrencilerle karşılıklı soru cevapların yani dershanede canlı canlı olarak yaşanan soruların ve çözümlerinin bir kitapta eser haline gelmesiydi. Ders notlarından kes-yapıştır tarzı çözümlü bir soru kitabı hiç düşünmedik. Konuşma diliyle ya da konuşma diline yakın, hem soru çözüldüğü, hem sorun çözüldüğü hem de fırsatını bulmuşken azıcık da konu tekrarı yapılabilen bir kitap olmasını istedik. Yani sadece yanıt ve çözüm değil, "yorum" olmasını istedik. O nedenle bazı soruların çözüm-yorumu iki sayfayı bile geçti. Yorulduk ama nihayet bu kitabı sizin çalışmanıza sunabildik.

Tabi bir yandan yılda 1.500-2.000 saat derse girerken bu kitabı hazırlaması çok uzun zaman aldı. Ama ders anlatmak da kitabımızın canlı ve sınav konseptinde bir kitap olmasını sağladı. A kadro’nun bütün kitapları o dersi anlatan hocaların o derste kullandığı dokümanlardır. Bu kitap bu prensibe uygun olarak yazılmıştır. Kitabımız ekseriyetle özgün sorulardan oluşmaktadır. Ancak az da olsa çıkmış soruları da kullandık. Zira sadece özgün sorular olduğunda bir süre sonra sınav konseptinden çıkmak her zaman olasıdır. Yazdıkça yazdıklarını beğenerek konudan uzaklaşmak mümkündür. O nedenle hem bizi hem de bu kitaptan yararlanmaya çalışan sizi disipline etmesi için çıkmış soruları kullandık.

Umarım bu yazdıklarımız size faydalı olacaktır. Mümkün mertebe sürekli tekrarları konu anlatım kitabınızdan yapın. Ancak yeterince çalıştıktan sonra buradaki soruları çözerek, yorumlarını dikkatli okuyarak tekrar edin. İnşallah hayalleriniz tez zamanda gerçek olur.

İyi oku, hızlı sür, sakin ol.

 

HUKSY

Veri sayfası

BASIM TARİHİ
2019 - Kasım
SAYFA SAYISI
872
KİTAP EBATI
19x27

Özel Referanslar

Yeni ürün
Yukarı
Menü
Kapat
Sepetim
Kapat
Geri
Hesabım
Kapat