Genel Muhasebe Muhasip 5.Baskı

₺950,00
₺620,00 ₺950,00
₺330,00
Vergi dahil
: STOKTA
: MUHMUH
: MUHASEBE YAYINLARI
: 9786057441959
: A KADRO YAYINLARI
: Erhan Özdemir
: 2021/KASIM
: 632 SAYFA RENKLİ
: 19x27

MUHASİP KONU ANLATIM KİTABI 

Önsöz

Sevgili Arkadaşlar, 

Bu kitap, muhasebe eğitimine yeni başlayanlar için başta KPSS olmak üzere müfettişlik, uzmanlık, denetçilik gibi kurum sınavlarına hazırlanan adaylar için hazırlanmış bir kaynaktır. Çalışmamızda, öncelikle konu anlatımı ve buna ilişkin örnekler ile sınav sorularına yönelik çözümlü örneklere yer verilerek öğrencinin konuyu daha iyi pekiştirmesi amaçlanmaktadır. Çalışmamız, Tekdüzen Hesap Planı`na uygun olarak hazırlanmış olup, Türkiye Muhasebe Standartları ve Vergi Uygulamalarına da yer verilmiştir.

Muhasebe alanında yaşanan hızlı değişim, mali nitelikli olayların takibini ve kontrolünü amaçlamaktadır. Bu bağlamda muhasebe öğreniminin önemini ve gerekliliğini iyice özümsemek gerekmektedir. Gerek KPSS sınavında gerek müfettişlik ve uzmanlık kadroları için yapılan kurum sınavlarında ve mülakatlarda gerek ise mesleki uygulamalarda muhasebe ilminin önemi artmıştır. Dolayısıyla bu çalışma, daha önce çeşitli sınavlarda sorulmuş muhasebe sorularını çözmeye yönelik bilgi vermenin yanında muhasebe kuramını ve uygulaması hakkında bilgi vermeyi amaçlamaktadır.

Çalışmamız, KPSS ve çeşitli kurum sınavlarında daha önce sorulmuş olan muhasebe soruları müfredatı ile uyumlu olarak Genel Muhasebe Bölümü altı bölümden oluşmaktadır. Temel kavramlar ve genel muhasebe bilgileri açıklandıktan sonra birinci bölümde dönen varlık hesaplarının işleyişi, ikinci bölümde duran varlık hesaplarının işleyişi, üçüncü bölümde kısa vadeli yabancı kaynak hesaplarının işleyişi, dördüncü bölümde uzun vadeli yabancı kaynak hesaplarının işleyişi, beşinci bölümde özkaynak hesaplarının işleyişi ve altıncı bölümde de gelir tablosu hesaplarının işleyişi konularında konu anlatımları, örnek sorular ve çıkmış sınav soruları, konu dizilimine uygun olarak cevaplanmıştır.

KPSS sınavında ‘Muhasebe’ bölümündeki soruların yaklaşık %70 Genel (Finansal) Muhasebe’den gelmektedir. Genel (Finansal) Muhasebe sorularının da büyük bir kısmı yevmiye kayıtlarından oluşmaktadır. KPSS ve diğer kurum sınavlarında yevmiye kayıtlarında hesapların üç haneli kod numaraları kullanılmamaktadır, bu çalışmada hesaplar anlatılırken, örnekler yapılırken, konunun daha iyi anlaşılabilmesi için hesap kodları da kullanılacaktır.

Çalışmamızda ayrıca muhasebe bölümündeki soruların %30’unu kapsayan; mali analiz, maliyet muhasebesi, UFRS ve muhasebe denetimi ayrıntılı olarak işlenmiştir.

Tüm adaylara başarılar dilerim.Yeni Baskıyla Gelenler

Öncelikle geri bildirimde bulunarak her baskının bir önceki baskıdan daha iyi olmasına destek olan tüm öğrencilerime teşekkür ederim. Bu baskıya SPK, SAYIŞTAY gibi kurumlarda sıklıkla sorulan finansal kiralama konusunu ekledik.

Özellikle Maliye Bakanlığı sınavlarında önem gösterilen, ŞİRKETLER MUHASEBESİ bölümü de Kuruluş,Birleşme, Tasifiye ve Kar Zarar dağıtımı konuları ile kitabımıza ekledik. Bir çok konuda, konuyu özetleyen ve anlamayı kolaylaştıran pratik tablolar ekledik. Tabi ki ufak tefek kelime ve rakam hatalarını da düzelttik. 

Örnek sayfalardan içeriğe göz atmayı unutmayın.

Çalışmalarınızda faydalı olması temennisi ile.

MUHMUH

Veri sayfası

BASIM TARİHİ
2021/KASIM
SAYFA SAYISI
632 SAYFA RENKLİ
KİTAP EBATI
19x27

Özel Referanslar

Yukarı
Menü
Kapat
Sepetim
Kapat
Geri
Hesabım
Kapat