Makro İktisat örnek sayfalar

Makro İktisat Konu Anlatım 3.Baskı

₺270,00
₺169,90 ₺270,00
%37
Vergi dahil
: STOKTA
: IKTMAK
: İKTİSAT YAYINLARI
: 9786057011084
: A KADRO YAYINLARI
: Erman Erbaykal
: 2021/ŞUBAT
: 256 SAYFA RENKLİ
: 19x27

MAKRO İKTİSAT KONU ANLATIM KİTABI

HOCAMIZIN MESAJI:

Önyargılarınızdan kurtulun. İktisat yapılamaz, çözülemez diyenleri unutun.

Evet İktisat, KPSS sürecinin en zor dersidir, öğrenilmesi kolay değildir. Ama yolumuzu takip ederseniz, çalışmayı hiç ihmal etmezseniz iktisat, belki de en iyi olduğunuz alan olacaktır. İktisat meselesini halletmeniz belki de KPSS’yi büyük oranda çözümlemeniz demektir. Zira İktisat, Türkiye genelinde en az net çıkartılan test olduğundan puan getirisi en yüksek derstir.

Peki bu iktisat dersi nasıl öğrenilir, hakkını vererek çalışmak nasıl olur?

İlk cümlemde bahsettiğim gibi, bunun başlangıç sihri önce iktisada ilişkin önyargılarımızdan kurtulmaktır. Sürekli “İktisat zor ben bu dersi nasıl anlayacağım ben bu dersi yapabilir miyim?” diyen bir öğrencinin işi gerçekten çok zordur. Çünkü iktisata bu şekilde yaklaşmak, öğrenmeyi ve derse konsantrasyonu çok zorlar. Kolaylaştırın, yıkın önyargılarınızı.

İkinci olarak söyleyeceğim şey ise iktisatı tanımaktır. Ne amaçlıyoruz, hangi sorunu çözmeye çalışıyoruz ve bu çözümü hangi yöntemlerle yapıyoruz? İktisat bilimi matematiksel temel üzerine inşa edilmiş sosyal bir bilimdir. Matematiksel ilişkiler ve kavramlar bilinmeden iktisat anlaşılamaz. İşin en önemli kısmı da aslında burası. Bir öğrenci matematiksel süreci anlayıp özümsedikçe ve öğrendiklerini iktisata uygulamaya başladıkça Pandora’nın kutusu da açılmaya başlıyor. O zaman görüyor ki işin bir mantığı var ve bu mantığı yakaladıkça zaten gerisi çorap söküğü gibi geliyor. İktisatı öğrenmek isteyen bir öğrencinin ilk önce iktisatın mantığını anlaması gerekiyor. Biz size derste asla balık vermeyeceğiz, balığı nasıl tutacağınızı öğreteceğiz. İşte o zaman bir sınavda yalnız başınıza soruyu çözmeye çalışırken bu mantık hiç görmediğiniz duymadığınız soruları dahi çözümlemenizi sağlayacak.

Korkulacak bir ders olmadığını ve aslında mantığını anladıkça zevkli bir ders olduğunu öğrendikten sonra son bir işimiz kalıyor. Bol tekrar yaparak sorular üzerinde öğrendiklerimizi pekiştirmek.

Yani sihirli formülümüz;
Tekrar et ve soru çöz, sonra tekrar et soru çöz, sonra tekrar et soru çöz ....

Gördüğünüz gibi hepsi bu... Ne kadar çok tekrar eder ve soru çözersen başarıya ulaşman o kadar kolay olur.

Hepinize sonsuz başarılar. Güzel yolculuğumuz kutlu olsun.

Erman ERBAYKAL

256 SAYFA

2021

IKTMAK

Veri sayfası

BASIM TARİHİ
2021/ŞUBAT
SAYFA SAYISI
256 SAYFA RENKLİ
KİTAP EBATI
19x27

Özel Referanslar

Yukarı
Menü
Kapat
Sepetim
Kapat
Geri
Hesabım
Kapat